ANA SAYFA HAKKIMIZDA HİZMETLERİMİZ İLK BULUŞMA EDITORIAL ÜYELİK BASIN ODASI SIKÇA SORULAN SORULAR
 
Editorial
 
İsim : *
Yaş : *
Mail : *
Sormak/Paylaşmak İstedikleriniz :
 

Serap: Eşimle 6 senelik evliyiz, birbirmizi tanıyarak ve severek evlendik. Ancak son 2 senedir aramızda anlam veremediğim bir kopukluk var. Bütün konuşmalarımız otomatiğe bağlanmış durumda. Kavga etmiyoruz kesinlikle ama konuşacak bir konu, sohbet ve sıcaklık ortamı da kesinlikle yok. Robot gibi olduk, bu durum beni çok üzüyor, ne yapmalıyım?

Editör: İlişkilerde dönem dönem problemler yaşamanız çok doğal. Size tavsiyemiz tartışmadan uzak, suçlayıcı olmayan bir tavır içerisinde eşinizle hissetiklerinizi paylaşmanız. Onun da muhtemelen aynı kaygıları taşıdığını göreceksiniz. Durumunuzun son 2 senedir aynı olduğunu belirtiyorsunuz; eşinize daha önce açılmamanızın sebebi aslında ortada bir aldatmanın söz konusu olması ve sizin olası bir itirafla yüzleşmekten kaçınmanız da olabilir. Kendinize karşı dürüst olun ve içinde bulunduğunuz durumu objektif olarak değerlendirmeye çalışın. Karşı karşıya kaldığınız problemleri yalnız başınıza çözmek zorunda değilsiniz, ilişki koçlarımızdan online veya yüzyüze danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Mehmet Ali: Herkes facebook'a süper eğleniyoruz coşuyoruz fotoğraflar yüklüyor. Nerede bu kadar insan var, partiler nerede, hangi mekanlara gitmek lazım??? Buralara giden insanların işi gücü yok mu, benim gibi akşam mesaiye kalan birinin gece dışarı çıkıp biri ile tanışma şansı nedir? Gece tanışılan insandan zaten hayır gelmiyor peki gündüz ne yapmak lazım?

Editör: Facebook fotoğraflarına fazla aldanmamanızı tavsiye ediyoruz; gerçekten eğlenen ve bulunduğu ortamdan keyif alan biri bunu anında paylaşmak yerine anı yaşamayı tercih eder. Sıklıkla mesaiye kalan, Cumartesi günleri dahi işe giden birçok çalışan var. Burada en büyük kısıt zamansızlık. Bu sebepten ötürü vaktinizi en verimli şekilde değerlendirmeli ve rastgele etkinliklerdense zevklerinize hitap eden etkinliklere katılmalısınız. Sosyal hayatınızı düzene sokmak, ufkunuzu açmak ve çevrenizi genişletmek için uzmanlarımızdan Sosyal Hayat Rehberlik Hizmeti alabilirsiniz.

Nurgül: Bekarım ama beğendiğim biri var. Uzaktan tanışıyor gibiyiz? Daha doğrusu aynı semtte oturduğumuz için onu sık sık gittiğim yerlerde görüyorum, sanki heryerde özellikle karşıma çıkıyor. Bana ilgi duyuyor mu bilmiyorum, sevgilisi olup olmadığını da bilmiyorum. Sürekli onu düşünmek beni çok yıpratıyor, başka bir şey düşünemez oldum.

Editör: Birini görüp etkilenmeniz, ondan hoşlanmanız ve onu düşünmeniz çok doğal. Ancak bu tür hisleri takıntı haline getirmemek ve sonuç her ne olacak ise bir an evvel neticelendirmek gerekir. Platonik aşklar ilk gençlik yıllarında kaçınılmaz olmakla beraber yaş ilerledikçe anlamsızlaşıyor ve umutsuz vaka halini alıyor. Gününüzü, düşüncenizi ve enerjinizi tamamen belirsizlik ve hayal dünyası üzerine harcamaktansa harekete geçin, sonuçları görün ve hayatınıza devam edin. Red cevabı almaktan çekiniyorsanız Platonik Servisi'ne başvuruda bulunabilirsiniz.

Süleyman: Şans mıdır nedir bilmiyorum ama bir türlü istediğim gibi biriyle çıkamyorum. Tabi çıkamıyorum derken ileriye yönelik evlilik planları yapabileceğim birinden bahsediyorum. Kiminle tanıştıysam aklıma hemen acaba olabilir mi gibi düşüncesi geliyor ve arkadaş olsam dahi bu düşünceler yüzünden arkadaşlığımı da bozmak zorunda kalabiliyorum. Ben iyi biri olduğumu düşünüyorum ve aşk evliliği yapmak istiyorumm. Fakat bu gidişle zor gibi görünüyorr. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz bu konuda. Şimdiden teşekkür ederim.

Editör: Evlilik ciddi bir karar, hayat boyu yanınızda olacak, size maddi ve manevi destek olacak, tutku ile bağlandığınız bir eş seçmeniz önemli. Ancak insanları tanımak zaman alan bir süreç. Ilk görüşte aşk çok nadir rastlanan bir durum. Size tavsiyemiz öncelikle arkadaş olmayı denemeniz, kişileri tanımak için kendinize zaman vermeniz. Tanıştığınız kişiler ile çeşitli aktiviteler yapın; sinema-tiyatro-yemek-yürüyüş vb. Onları arkadaş ortamınıza dahil edin ve siz de onların arkadaş ortamını tanımaya çalışın. Insanları ancak belirli bir zaman içerisinde, farklı durum ve ortamlarda daha net tanıyabilirsiniz. Örn: Kişinin ben sinirliyim ya da sakinim demesi sadece sözde kaldığı müddetçe gerçekçi değildir. Trafiğin çok sıkışık olduğu bir gün, bir yerlere yetişme çabasında olduğunuz zaman gerçek karakterini tanıyabilirsiniz. Ya da bir sokak kedisini beslediğinde vicdanlı ya da değil kararını verebilirsiniz. Tanıştığınız kişiler hakkında çabuk karar vermeyin, arkadaşlığınızı zamana yayın ve onları gerçekten tanımaya çalışın. Size uygun karakterdeki birisi ile zamanla paylaşımınız artacak ve samimiyetiniz kendiliğinden ilerleyecektir.

Erdem: Kız arkadaşım olmaya aday biri var. Onu etkilemek istiyorum ama ne yapmam gerektiğine karar veremedim. İçkisiz bir ortamda heyecanlı olurum mutlaka ama ilk defa dışarı çıkacağımız için yemeğe çıkmayı teklif etmem daha uygun olur? Yemekte ne konuşacağım? Müzik ve gürültülü bir ortam çok daha rahat olurdu?

Editör:İlk tanışmalar her zaman doğası gereği biraz stres içerir, hele ki karşınızdaki kişiden hoşlanıyorsanız işiniz zor ancak bunlar tatlı heyecanlar:) Müzik sesinin konuşmaları bastırdığı, gürültülü ve alkollü bir ortamda elbette ki daha rahat edeceksinizdir ancak ertesi gün karşınızdaki kişiyi ne kadar fazla tanıdınız ve ilişkiye dair bir adım öteye geçebildiniz mi değerlendirmesinde sınıfta kalmanız kaçınılmaz. Sağlıklı ve uzun ömürlü bir ilişki için doğru iletişim kurmak önemli. Şarap menüsü güzel bir italyan restoran ya da rakı seviyorsanız rakı-balık eşliğinde, hafif müzikli şık bir restoran yerinde bir seçim olacaktır. Özenli giyinin ama abartıya da kaçmayın. Doğal halinizden çok uzaklaşmayın, kostümünüzün rahat olması sizi de rahatlatacaktır. Daha önce bilmediğiniz, test etmediğiniz bir yer tercih etmeyin, mekana hakim olun. Son olarak sohbet ederken karşınızadakini mutsuz ve yalnız anılarınızla boğmayın, eski ilişkilerinizden bahsetmeyin. Harika bir hayatınız olmasa da yine de işi, gücü, yapacak şeyleri olan, dolu bir izlenim bırakın.

Burcu: Hemen her gün dışarıya çıkıyorum ancak doğru dürüst biri ile tanışabilmiş değilim. Evde oturarak koca bulunmaz deniyor ancak dışarı çıktığımda da değlşen bir durum yok. Bulanlar nasıl buluyor bu işin sırrı nedir?

Editör: Bayanlar, sürü halinde dolaşmayın! 2 kişi bu işin maksimum rakamıdır, kalabalık olmaktansa yalnız çıkmayı tercih edin. Sürü halinde dolaşmanız etraftaki diğer kişilerin size yaklaşmasına fırsat vermeyecektir. Flörtöz mekanlar seçmek lazım. Salı günü hareketli olan bir yer perşembeleri boş olabilir, dikkatli olun. Mekanda köşedeki bir masaya çakılıp kalmaktansa gelen geçeni görebileceğiniz orta bir masada ya da barda oturmayı tercih edin. Gelene geçene hakim bir yere oturun derken gözleriniz dört dönüp herkesi fıldır fıldır süzmeyin. WC'ye giderken ya da bardan içki alırken ortalığı kolaçan edebilirsiniz. Kendinize müdavim mekanlar edinin, tanımadığınız biri size nerede ne zaman ulaşabileceği hakkında bir fikir sahibi olmuş olur. Ve son olarak tarzınıza hitap etmeyen yerlere sırf piyasa olduğunu düşündüğünüz için gitmeyin! Pizzacı popüler oldu diye hergün pizza yemek, alkol sevmediğiniz halde barda soda-limon ile oyalanmak eğreti bir görüntü oluşturuyor. Zevklerinize hitap etmeyen bir yerde tanıştığınız kişi uzun vadede size ne kadar hitap edebilir?!

Emel: Sitenize olan üyeliğim bitmek üzereyken, gerçekten tam 2 gün kalmıştı, önerdiğiniz bir aday ile tanıştım ve hayatım değişti. Never say never!!

Arda: Buluşmalarda kadınlar erkekleri neye göre değerlendiriyor? Sixpack'i olmayan biri ne yapsın? Olay sadece tipten mi ibaret? Tabi bir de hesabı ödemek var sanırım.

Editör: Bayanlar komplike varlıklardır, ağız-diş temizliği, tırnak bakımından giysileriniz ve aykkabılarınıza uzanan A'dan Z'ye bir incelemeye tabi tutulursunuz. Ancak 3 temel özellikte başarılı iseniz elde edemeyeceğiniz kadın yok denecek kadar az
Centilmenlik : eve bırakmayı teklif et, kapıları aç, sandalyesini tut
Cömertlik : hesabı öde, bahşiş bırak
Karizma : ortama hakim davranışlar, manidar bakışlar, pozitif  kendinden emin duruş

Selim: Üniversiteyi Amerika'da okuduktan sonra yurtdışında bir süre çalıştım  ve sonrasında çalıştığım çok uluslu firmanın Türkiye ayağında zincir satış müdürü olarak kariyerime devam ettim. Eğer benim gibi yurtdışında okumuşsanız, Türkiye'deki çevreniz  genelde iş arkadaşlarınız oluyor ki bu da bence bir kısırdöngü. Benimle hayatı paylaşabilecek bir insan arıyordum fakat nasıl biri olması gerektiği konusunda çok bir fikrim yoktu. Sayenizde önce kendimi tanıdım, birçok yeni kişi ile de tanışma fırsatı buldum. Henüz aradığım kişiyi bulamamış olsam da artık hayata çok daha pozitif bakıyorum, benimle aynı şekilde düşünen aynı tecrübeleri yaşayan ne çok insan varmış, kesinlikle yalnız değilim. Yalnızlığımı paylaştığınız için teşekkür ederim.

Yazılarımızı Askmen ve IVillage websitelerinden takip edebilirsiniz.


editorial@mymacchiato.com


İlk Buluşmaya Nasıl Hazırlanılır?
Zamanı Verimli Kullanma Yöntemleri
İlişkiler Nasıl Tazelenir?
Yeni Yıla Girerken Bunlara Dikkat!
Arkadaşıma Aşığım Ne Yapmalıyım?
Aldatılıyorsunuz!
İletişim Kopukluğu
Mesajlaşma Sanatı
Nasıl Sevgili Bulurum?
İş Yerinde Aşk Başkadır
İlk Buluşmada Ne Yapmalı?
İlişki Koçu Soruları Cevaplıyor
5 Soru 5 Cevapla Haftanın Erkeği-4
İdeal Partner misiniz?
Çiftli Buluşma
İlişki Koçunuzdan Tüyolar
Erkek Ne İster?
Mükemmel Erkek Nasıl Evde Kaldı?
İlişki Uzmanları Uyarıyor
Bekar Güzeller Neden Göze Batar?
 
Ana Sayfa  | Gizlilik Politikamız  | Üyelik Sözleşmesi  | Şifremi Unuttum | Sıkça Sorulan Sorular | Bize Ulaşın | English