ANA SAYFA HAKKIMIZDA HİZMETLERİMİZ İLK BULUŞMA EDITORIAL ÜYELİK BASIN ODASI SIKÇA SORULAN SORULAR
 
İlk Buluşma
 
Çok heyecanlıyım, bu bizim ilk buluşmamız olacak!

Öncelikle biraz heyecan iyidir, ortama enerji verir :)

Fakat ikinci bir randevuyu garantilemek istiyorsanız işte size birkaç ipucu...

Temiz ve özenli giyinmek her zaman işe yarar ve karşınızdaki insanı önemsediğinizi gösterir. Bakımlı olun ancak doğal görünümünüzden ve tarzınızdan uzaklaşmayın. Daha önce hiç denemediğiniz bir makyaj, saç, ayakkabı ya da kıyafet o gün için uygun olmayacaktır. İçinde kendinizi rahat hissettiğiniz ve sizi yarı yolda bırakmayacak bir takım seçin.

Randevu sırasında cep telefonlarınızla; sosyal medya ve iş maillerinizle fazlaca haşır neşir olmamanızı tavsiye edilir. İlginizi dağıtan unsurlar olmadığı zaman karşınızdaki kişiyi daha doğru anlama fırsatı bulursunuz.

Yanınızda bulunduracağınız bir kartvizit güzel geçen bir randevu sonrasında işinize yarayacaktır!

Bu bizim ilk randevumuz, nerede buluşmalıyız?

Çok şanslısınız, tek yapmanız gereken zamanında orada olmak!

Müşteri temsilciniz hem size hem de karşı tarafa uyan bir buluşma yeri ve saati ayarlamış olacak. Size düşen görev tam vaktinde orada bulunmanız ve randevunuzun keyfini çıkarmanız.

İlk buluşmada ana fikir karşınızdaki kişiyi değerlendirmeniz ve ilk izleniminizi edinip daha sonra görüşmek isteyip istemediğinize karar vermenizdir.

İlk buluşma ve diğer bütün buluşmalarınızda mekan seçimi hakkında detaylı tavsiye için size özel müşteri temsilcinizle konuşabilirsiniz.

Yedik içtik çok güzel, peki hesabı kim ödeyecek?

Beyler, panik yapmaya gerek yok :)

İlk randevuda kadın ve erkek bütün üyelerimize belirttiğimiz üzere hesap ortaklaşa ödenir. Daha sonraki buluşmalarınızda ve ilişkinin seyri içerisinde dilediğiniz gibi davranmakta özgürsünüz.

Karşımda hiç tanımadığım birisi var, eyvah ne konuşacağım!?

Öncelikle şunu unutmayın, karşınızdaki kişi barda tanıştığınız herhangi biri değil. O da tıpkı sizin gibi vaktini ayırdı ve sizi tanımak için geldi.

Bize verdiğiniz genel bilgiler çerçevesinde zaten çoğu konuda fikir birliği içerisinde olacağınızı umuyoruz. Fakat ilk buluşmada eski sevgililerinizden/eşinizden bahsetmek, özellikle de daha önceden ilişki yaşamış olduğunuz kişiler hakkında yakınmak ve kötü sözler sarfetmek hiç de iyi bir başlangıç olmayacaktır. Politika ve din üzerine uzun ve sıkıcı bir sohbet ise sadece eksi puan kazandırır.

İlk buluşma için en uygun konular; mesleğiniz, çalıştığınız iş ortamı, yapmaktan hoşlandığınız aktiviteler, en son yaptığınız tatil, gitmekten keyif aldığınız mekanlar, sevdiğiniz sanatçılar, filmler vb. olacaktır.

Şunu da belirtelim, anlatacak çok şeyiniz olabilir fakat karşınızdakinin de konuşmasına fırsat verin. Onu dinlediğinizi ve tanımak istediğinizi gösteren sorular sorun.

Beyler, henüz keşfedemediyseniz burada açıklıyoruz; herkes gibi bayanlar da söylediklerinin işitilmesinden hoşlanır :)

Bu randevu tam bir kabus!

Her ne kadar tercih etmesek de her randevu olumlu sonuçlanmayabilir. Bu ve benzeri durumlarda yapmanız gereken karşınızdaki yemeğini/içkisini bitirene kadar saygı gösterip oturmak ve sonrasında teşekkür edip kibarca masadan kalkmak.

Unutmayın, her görüştüğünüz kişiye kartvizitinizi ya da telefon numaranızı vermek zorunda değilsiniz. İletişim bilgilerinizi değiş tokuş etmeden önce randevu sonuna kadar beklemek daha sağlıklı olacaktır.

Ondan çok hoşlandım fakat...

Bana telefon numarasını teklif etmedi, ben de istemeye çekindim. Benden hoşlanıyor mu emin değilim...

İlk buluşmada biraz çekingenlik çok doğal, hatta bir çok kişi bunu sempatik bulduğunu belirtiyor. Fakat günün sonunda kesin olarak yapmanız gereken bir şey var ki o da karşınızdaki kişiyle tekrar görüşmek isteyip istemediğinize karar vermek!

Tekrar görüşmek istediğiniz birine kartvizitinizi ya da telefon numaranızı vermekte tereddüt etmeyin. Eğer o da size aynı şekilde bir telefon numarası ile karşılık veriyorsa bu hislerinizin karşılıklı olduğu anlamına gelir.

Unutmayın, bugüne dek herkes ilk hareketi karşı taraftan beklemiş olsaydı, bu kadar çok evli çifte sahip olamazdık. En kötü ihtimalle cebinizden bir kartvizit eksilmiş olacak, çok da abartılacak bir durum söz konusu değil!

İletişim bilgilerimizi değiş tokuş ettik ama ben yine de benim hakkımda ne düşündüğünden emin değilim, biraz tavsiyeye ihtiyacım var diyorsanız her zaman müşteri temsilcinize mail atabilir ve merak ettiğiniz konuları danışabilirsiniz.

İşte aradığım insan!

Bu da duymaktan en çok hoşlandığımız cümle. Eğer karşınızdaki kişi ilginizi çektiyse ve birlikte denemeye karar verdiyseniz ne mutlu size! Bu konuda da tavsiyemiz işleri biraz ağırdan almanız ve ertesi gün ortak gelecek planları yapmadan önce karşınızdakini daha iyi tanımaya çalışmanız. Uzun birliktelikler ancak sağlam atılan temellerle mümkündür.

İyi kötü fark etmez!

Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmemiz açısından deneyimleriniz bizim için önemli. Her randevudan sonra birkaç dakikanızı ayırarak hesabınıza girip "date feedback" köşesini güncellerseniz sizin için daha doğru insanları seçmemize yardımcı olmuş olursunuz. Feedbacklerinizde samimi hislerinizi paylaşabilirsiniz, yapacağınız yorumlar bizde saklı kalır, karşı tarafla paylaşılmaz. Sadece gerekli görülen hallerde kişisel gelişime yardımcı olması adına anonim olarak karşı tarafa feedback verme amaçlı değerlendirilebilir.

Herkese bol şanslar ve keyifli randevular!   
 
Ana Sayfa  | Gizlilik Politikamız  | Üyelik Sözleşmesi  | Şifremi Unuttum | Sıkça Sorulan Sorular | Bize Ulaşın | English